2021-nji ýylda Ýaşlar Baýragyna mynasyp bolanlaryň sanawy

16-njy no­ýabr­da Jemgy­ýet­çi­lik gu­ra­mala­ry­nyň mer­ke­zi­niň
mej­lis­ler za­lyn­da we we­la­ýat mer­kez­le­rinde Türk­me­nis­ta­nyň Mag­tym­gu­ly
adyn­da­ky Ýaş­lar gu­ra­ma­sy­nyň dö­re­dil­me­gi­niň 30 ýyl­ly­gy my­nasy­bet­li Türk­me­nis­ta­nyň Ýaş­lar baý­ra­gy­nyň ýe­ňi­ji­le­ri­ni sy­lag­lamak da­ba­ra­sy ge­çi­ril­di.

“Nesil” gazetiniň 18.11.2021 senesindäki sanynda bu baýraga mynasyp bolan 62 ýaş raýatlaryň sanawy çap edildi.

  1. Kadyr Amanow — S.A.Nyýazow adyndaky Türkmen oba hojalyk uniwersitetiniň oba hojalyk önümlerini gaýtadan işlemek fakultetiniň 5-nji ýyl talyby.
  2. Gülsenem Orazweliýewa — S.A.Nyýazow adyndaky Türkmen oba hojalyk uniwersitetiniň oba hojalygynyň ykdysadyýeti we dolandyrylyşy fakultetiniň 5-nji ýyl talyby.
  3. Kemal Allaberdiýew — Myrat Garryýew adyndaky Türkmenistanyň Döwlet lukmançylyk uniwersitetiniň epidemiologiýa kafedrasynyň kliniki ordinatory.
  4. Hanjar Nurgeldiýew — Myrat Garryýew adyndaky Türkmenistanyň Döwlet lukmançylyk uniwersitetiniň gospital hirurgiýasy kafedrasynyň kliniki ordinatory.
  5. Garabeg Goşaýew — Myrat Garryýew adyndaky Türkmenistanyň Döwlet lukmançylyk uniwersitetiniň çaga hirurgiýasy kafedrasynyň aspiranty.
  6. Döwletmämmet Ökdirow — Maýa Kulyýewa adyndaky Türkmen milli konserwatoriýasynyň aýdym, dirižýorlyk we saz mugallymçylygy fakultetiniň 4-nji ýyl talyby.
  7. Ogulnur Pirjikowa — Türkmen döwlet maliýe institutynyň hasap we audit fakultetiniň 5-nji ýyl talyby.
  8. Babajan Bekmurzaýew — Türkmen döwlet binagärlik-gurluşyk institutynyň fizika kafedrasynyň mugallymy.
  9. Gara Ahmedow — Türkmen döwlet binagärlik-gurluşyk institutynyň himiýa tehnologiýasy fakultetiniň 5-nji ýyl talyby.
  10. Geldi Durdyýew — Türkmenistanyň Oguz han adyndaky Inžener-tehnologiýalar uniwersitetiniň kiberfiziki ulgamlar fakultetiniň 2-nji ýyl talyby.
  11. Aman Hojalyýew — Türkmenistanyň Inžener tehniki we ulag kommunikasiýalary institutynyň elektrik üpjünçiligi we elektromehanika kafedrasynyň mugallymy.
  12. Mährijemal Nepesowa — Döwletmämmet Azady adyndaky Türkmen milli dünýä dilleri institutynyň iňlis dili kafedrasynyň öwreniji mugallymy.
  13. Hatyja Döwletnazarowa — Türkmenistanyň Daşary işler ministrliginiň Halkara gatnaşyklary institutynyň halkara hukugy fakultetiniň 3-nji ýyl talyby.
  14. Polina Gurýewa — Türkmen döwlet bedenterbiýe we sport institutynyň sportuň olimpiýa görnüşleri fakultetiniň 5-nji ýyl talyby.
  15. Annamyrat Goşanyýazow — Türkmen döwlet bedenterbiýe we sport institutynyň sportuň olimpiýa görnüşleri fakultetiniň 4-nji ýyl talyby.
  16. Akmämmet Berdimämmedow — Türkmen döwlet medeniýet institutynyň medeni miras fakultetiniň 4-nji ýyl talyby.
  17. Maksatmyrat Pürmämmedow — Türkmen döwlet medeniýet institutynyň medeni miras fakultetiniň 3-nji ýyl talyby.
  18. Oguljemal Hoşgeldiýewa — Türkmen döwlet medeniýet institutynyň teatr sungaty fakultetiniň 3-nji ýyl talyby.
  19. Hoşgeldi Garajaýew — Türkmenistanyň Döwlet çeperçilik akademiýasynyň şekillendiriş sungaty fakultetiniň 5-nji ýyl talyby.
  20. Wepa Döwletgeldiýew — Halkara ynsanperwer ylymlary we ösüş uniwersitetiniň jemgyýeti öwreniş ylymlary kafedrasynyň mugallymy.
  21. Baýrammyrat Atakaýew — Magtymguly adyndaky Türkmen döwlet uniwersitetiniň fizika fakultetiniň 5-nji ýyl talyby.
  22. Owadan Begjanowa — Magtymguly adyndaky Türkmen döwlet uniwersitetiniň türkmen dili we edebiýaty fakultetiniň 5-nji ýyl talyby.
  23. Maýagözel Mommaliýewa — Magtymguly adyndaky Türkmen döwlet uniwersitetiniň taryh fakultetiniň 5-nji ýyl talyby.
  24. Enejan Babaýewa — Ýagşygeldi Kakaýew adyndaky Halkara nebit we gaz uniwersitetiniň geologiýa fakultetiniň 5-nji ýyl talyby.
  25. Leýli Aşyrowa — Türkmen döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň maliýe kafedrasynyň mugallymy.
  26. Yslam Amangulyýew — Türkmen döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň menejment fakultetiniň 2-nji ýyl talyby.
  27. Guwanç Şahanow — Türkmenistanyň Telekommunikasiýalar we informatika institutynyň maglumat ulgamlarynyň howpsuzlygy fakultetiniň 5-nji ýyl talyby.
  28. Maral Amanowa — Türkmenistanyň Telekommunikasiýalar we informatika institutynyň telekommunikasiýa ulgamlary kafedrasynyň uly mugallymy.
  29. Güýç Gökow — Türkmenistanyň Goranmak ministrliginiň Beýik Saparmyrat Türkmenbaşy adyndaky Harby institutynyň 5-nji ýyl harby talyby.
  30. Ýusup Ataýew — Türkmenistanyň Içeri işler ministrliginiň institutynyň medeniýet we metbugat bölüminiň çeper ýolbaşçysy.
  31. Döwran Karajaýew — Türkmenistanyň Içeri işler ministrliginiň institutynyň hukuk fakultetiniň jenaýat hukuk dersleri kafedrasynyň mugallymy.
  32. Begli Gurbandurdyýew — Türkmenistanyň Serhet institutynyň okuw-usulyýet bölüminiň uly hünärmeni.
  33. Aýgözel Garlyýewa — Seýitnazar Seýdi adyndaky Türkmen döwlet mugallymçylyk institutynyň türkmen dili we edebiýaty fakultetiniň 5-nji ýyl talyby.
  34. Nepes Saparnazarow — Türkmenistanyň Döwlet energetika institutynyň senagat- tehnologiýa fakultetiniň 5-nji ýyl talyby.
  35. Jennet Bäşimowa — Türkmen oba hojalyk institutynyň gidromeliorasiýa we oba hojalygyny mehanizmleşdirmek fakultetiniň 4-nji ýyl talyby.
  36. Amangeldi Berdiýew— Türkmenistanyň Goranmak ministrliginiň Harby-deňiz institutynyň 5-nji ýyl harby talyby.
  37. Aýjan Haýytbaýewa — Türkmenistanyň Telewideniýe, radiogepleşikler we kinematografiýa baradaky döwlet komitetiniň başlangyç hünär okuw mekdebiniň okuw bölüminiň mugallymy.
  38. Kowsär Abbasowa — Aşgabat şäherindäki 32-nji orta mekdebiň 11-nji synp okuwçysy.
  39. Nurana Hudaýberdiýewa — Aşgabat şäherindäki Saparmyrat Türkmenbaşy adyndaky umumybilim berýän ýöriteleşdirilen mekdep- internatynyň 10-njy synp okuwçysy.
  40. Bägül Bekçiýewa — Türkmenistanyň Magtymguly adyndaky Ýaşlar guramasynyň Merkezi Geňeşiniň medeniýet bölüminiň esasy hünärmeni.
  41. Döwrangeldi Gaýypgulyýew — Türkmenistanyň Telewideniýe, radiogepleşikler we kinematografiýa baradaky döwlet komitetiniň «Altyn asyr» teleradioýaýlymynyň tehniki gözegçilik bölüminiň müdiriniň orunbasary.
  42. Muhammetoraz Sähedow — Türkmenistanyň Telewideniýe, radiogepleşikler we kinematografiýa baradaky döwlet komitetiniň Ahal welaýat teleradio studiýasynyň 0,5 iş hakly gepleşikleri gurnaýjy we taýýarlaýjysy.
  43. Aýgözel Annamyradowa — Türkmenistanyň Goranmak ministrliginiň harby bölüminiň terbiýeçilik işleri boýunça bölümçesiniň psihology.
  44. Atamyrat Berdiýew — Türkmenistanyň Goranmak ministrliginiň Beýik Saparmyrat Türkmenbaşy adyndaky merkezi harby hassahanasynyň dermanhana bölümçesiniň müdiri.
  45. Daniýorbek Tajibaýew — Türkmenistanyň Içeri işler ministrliginiň ofiseri.
  46. Sanjar Şöhradow — Türkmenistanyň Içeri işler ministrliginiň ýanyndaky Içerki goşunlaryň Mälikguly Berdimuhamedow adyndaky 1001-nji harby bölüminiň çagyryş boýunça harby gullukçysy.
  47. Hekim Durdyýew — Türkmenistanyň Döwlet serhet gullugynyň teleradioýaýlymlar bilen işlemek boýunça bölümçesiniň uly hünärmeni.
  48. Mahym Begliýewa — Türkmenistanyň Döwlet migrasiýa gullugynyň merkezi edarasynyň okuw bölüminiň iş ýöredijisi.
  49. Aýna Tangyýewa — Türkmenistanyň Döwlet, hukuk we demokratiýa institutynyň Türkmenistanda hukuk ulgamyny kämilleşdirmek bölüminiň uly ylmy işgäri.
  50. Rahim Hojamyradow — Türkmenistanyň Ylymlar akademiýasynyň Magtymguly adyndaky Dil, edebiýat we milli golýazmalar institutynyň sözlükçilik, adalgaşynaslyk we dil medeniýeti bölüminiň kiçi ylmy işgäri.
  51. Aýmyrat Pirjikow — «Türkmenistan» gazetiniň öz habarçysy.
  52. Altyn Gatyýewa — «Türkmenistan Sport» halkara žurnalynyň işgärler boýunça inspektory.
  53. Begli Halmämmedow — Ahal welaýat medeniýet müdirliginiň «Ahal öwüşginleri» etnografik folklor tans toparynyň estrada orkestriniň I derejeli sazanda artisti.
  54. Kerem Durdyýew — Ahal welaýatynyň Babadaýhan etrabyndaky 17-nji orta mekdebiň 11-nji synp okuwçysy.
  55. Güýçberdi Derwaýysow — Balkan welaýat ýörite sungat mekdebiniň 2-nji ýyl talyby.
  56. Saparnepes Atabaýew — Balkan welaýatynyň Balkanabat şäherindäki daşary ýurt dillerini çuňlaşdyryp öwredýän umumybilim berýän ýöriteleşdirilen 2-nji orta mekdebiň iňlis dili mugallymy.
  57. Aýparça Akymowa — «Maru — şahu jahan» welaýat gazetiniň uly habarçysy.
  58. Orazjemal Mäterowa — Mary welaýatynyň Murgap etrabyndaky 15-nji orta mekdebiň 10-njy synp okuwçysy.
  59. Söýli Muhamowa — Lebap welaýatynyň Darganata etrabyndaky 12-nji orta mekdebiň 11-nji synp okuwçysy.
  60. Şemşat Saparowa — Lebap welaýatynyň Türkmenabat şäherindäki daşary ýurt dillerine ýöriteleşdirilen 2-nji orta mekdebiň surat we çyzuw mugallymy.
  61. Ýulduz Jumabaýewa — Daşoguz welaýatynyň Gurbansoltan eje adyndaky etrabynyň 1-nji çagalar we ýetginjekler sport mekdebiniň tälimçi mugallymy.
  62. Söhbet Orazmuhammedow — Daşoguz welaýatynyň Gurbansoltan eje adyndaky etrabynyň ýaşaýjysy.

Teswirler

Bu makala hakynda teswir ýok